Červen 2011

Amy hraje na harfu

21. června 2011 v 17:38 | Misha |  Hot News

V noci z neděle na pondělí mi přišla sms: "Amy dala na twitter video, kámo!" :-)

Podívejte se na nové video s názvem "Tajemné dveře". (btw, už zase dveře? :-D )


Časopis Kerrang chystá článek o návratu Evanescence

21. června 2011 v 17:31 Hot News
Nové číslo magazínu Kerrang vychází 22. června a můžete se těšit na reportáž přímo ze studia, kde Evanescence nahrávají. V minulém čísle jste mohli vidět upoutávku :-)

A také byla zveřejněna nová fotka - italským webem.

Pro původní velikost: click pravým a zobrazit obrázek :)
Zdroj? Barcza mi to plácla na fb na zeď (zlatíčko fejsbuk! :-D )

Nové album Evanescence 4. října 2011 !

21. června 2011 v 17:25 | Misha |  Hot News


Amy Lee na Twitteru oznámila něco co zahýbalo všemi, něco na co čekáme už přemoc dlouho-datum vydání nového alba :-)

AmyLeeEv: ANO! Jsem hrdá na to, že vám můžu oznámit, že Troy McLawhorn je zpět v Ev! Album zní úžasně, datum vydání je 4. 10. Máme tě moc rádi, Troyi! Vítej zpět.

Evanescence - Fallen

7. června 2011 v 16:51 Okolo Evanescence se řeklo...
Brouzdám, brouzdám a co nevidím? Zajímavá recenze na album Fallen.
"Teď ti řeknu, co jsem pro tebe udělala," zní úvodní řádek textu na albu Fallen, což zní, jako by se Amy Lee, zpěvačka Evanescence, chystala vyprávět příběh. "Going Under" je první song, Amyin hlas klesá velmi hluboko, aby následně opět vyskočil do výšky a stejně tak je to i ve zbytku písně. "Going Under" je rozhodně skvělý výběr, co se otevření alba týče.

Následuje "Bring Me to Life", duet se zpěvákem kapely 12 Stones. Tato stopa začíná klavírem a postupně se rozvíjí do zcela jiného zvuku, plného dunících kytar, výrazného hlasu Amy a Paulova vokálu (což je něco víc, než jen rap).

Podobný zvuk pokračuje v podobné, i když méně hluboké a dramatické písni "Everybody's Fool". Texty jsou naštvanější, ale stále úžasné. A Amyin hlas jako vždy výrazně vystupuje nade vše ostatní.

Další skladba je pomalejší, hlavním nástrojem je klavír. Ukazuje se, že Evanescence jsou schopni tvořit akustickou hudbu stejně brilantně, jako své tvrdší kousky. "My Immortal" je smutná, text se zřejmě obtáčí kolem smrti či ztráty... ale zároveň pojednává i o někom nebo něčem, co přetrvává.

Se songem "Haunted" přichází syntetické efekty, nahánějící husí kůži. Amyin hlas se zdá skrytý mezi prvními řádky textu, ale pak najednou bum! hudba je hlasitá a kytary jsou zpět. Narozdíl od ostatních skladeb, v "Haunted" bubeník opravdu vyčnívá.

Vzdušné intro nás přivádí k následující stopě s názvem "Tourniquet". Jedná se o jeden z nejtemnějších songů na albu Fallen. Je to píseň o sebevraždě. Hlas Amy Lee se vysoko vznáší a žene hudbu kupředu. Z nějakého důvodu nás překvapila svým řevem "I want to die!" Smyčcový závěr "Tourniquet" vede rovnou k "Imaginary", jednomu z nejvýznamnějších songů na albu. Kytarové riffy jsou melodické a nadpozemské a Amyin hlas je jako obvykle jemný a přitom plný síly. Takový úžasný hlas nemůže nikdy nic přerušit.

"Taking Over Me" je o posedlosti. V pozadí se objevují elektronické efekty, zatímco Amy zpívá zoufalé verše. Není to nejlepší track z Fallen, ale i tak je vynikající.

Nyní se noříme do "Hello", což je zcela jiná zkušenost, než předchozí skladby. Po celou dobu


uslyší posluchač pouze klavír a Amyin hlas. Tento song obsahuje tolik významů a zoufalství, že není překvapením, že se týká osobní tragédie, kterou Amy Lee prožila. V téhle písni je všechno nádherné.

Desátá stopa má název "My Last Breath". Je zvláště hluboká a nejromantičtější z celého alba. Je tvrdá a zároveň melodická, jako většina alba, ale na textu i melodii je rozhodně něco zvláštního.

Poslední je "Whisper", nejtvrdší a nejtemnější song z Fallen. Úvodní kytarové riffy jsou něco jako "klasika Evanescence", ostré a úžasné. Text je temný jako propast, ale je zpíván tak půvabně, že mám ve výsledku pocit, že epičtější song jsem ještě neslyšela. Báječné zakončení vynikajícího alba.

Je nutno říci, že Evanescence jsou moje oblíbená skupina a Fallen je jedna z nejlepších desek, co jsem kdy slyšela, pokud ne rovnou ta úplně nejlepší. Miluju to album víc, než kdy budu schopna popsat slovy, mnoho pro mě znamená a je velmi pozoruhodné.
Impozantní, nádherné a emocionální, s hardrockovými, symfonickými a elektronickými vlivy. 5/5 hvězdiček.


Téměř minutový kousek - posledních pár textů Evanescence

6. června 2011 v 19:37 Hot News
Další novinka z twitteru: Dokonalá deštivá neděle. Zůstala jsem v pyžamu a skládám posledních pár textů pro novou desku.

koukejte :-) we love you Amy!