Rise Against - Endgame

18. dubna 2011 v 18:34 | Misha |  Hot News
Tak přináším ochutnávku nového alba Rise Against, samozřejmě je vše k poslechu na youtube.com. Myslím si teda, že čekání se vyplatilo a nezklamali. RA určitě patří mezi kapely, které mají přehled o dění ve světě.Za zmínku však určitě stojí první singl Help Is On The Way, který byl inspirován následky po hurikánu Katrina a uniknutí ropy v Mexickém zálivu. Dále píseň Make It Stop s dětským sborem na pozadí, jež se naopak vrací do září loňského roku, kdy několik mladíků spáchalo sebevraždu z důvodu jejich homosexuální orientace, kvůli níž byli podrobováni dlouhodobé šikaně. A když jsou ke konci čtena jména každého z nich, tak i tomu otrlejšímu z vás možná naskočí husí kůže.


Výborné jsou ještě pecky Satellite, This Is Letting Go či tak trochu rock&rollová Broken Mirrors. Textově se přitom vše točí - jak už je ostatně zvykem - kolem politiky, společenského dění ve světě a ekologie. Zajímavostí snad budiž, že hostem na desce byl frontman Alkaline Trio Matt Skiba, bohužel však pomáhal jen s doprovodnými vokály a jeho hlas nejspíše ani nepostřehnete.

Rise Against i na šestý pokus vydali podařené album, které se fanouškům bude rozhodně líbit, protože se skvěle poslouchá. Ačkoliv nutno říci, že na kvalitu a přímočarost sedm let starého Siren Song of the Counter Culture se už asi navázat nepodaří.

Tracklist:
01. Architects
02. Help Is On The Way
03. Make It Stop (September's Children)
04. Disparity By Design
05. Satellite
06. Midnight Hands
07. Survivor Guilt
08. Broken Mirrors
09. Wait For Me
10. A Gentlemen's Coup
11. This Is Letting Go
12. Endgame 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.