Duben 2011

Nová fotka ze studia od Amy Lee

18. dubna 2011 v 19:24 Okolo Evanescence se řeklo...
Amy na twitteru zveřejnila fotku z nahrávání... Kafíčko, tužtička, mikrofonek a jedem :)


Avenged Sevenfold kapela

18. dubna 2011 v 18:55 | Misha |  Music
Historie x Členové x

Avenged Sevenfold

18. dubna 2011 v 18:51 | Misha
Avenged Sevenfold je americká rocková kapela pocházející z jižní Kalifornie. Skupina byla založena v roce 1999 ve městě Huntington Beach ležícím kousek od Los Angeles. Jejich styl bývá řazen k Metalcoru, hard rocku a heavy metalu.

Ke konci roku 2009 byl ve svém domě nalezen mrtev bubeník James Owen Sullivan (The Rev). Po této nešťastné události byl ke spolupráci s kapelou na nové desce a turné přizván Mike Portnoy, bubeník z Dream Theater.

Avenged Sevenfold hráli metalcore v jejich albu Sounding the Seventh Trumpet, ve kteřém jste mohli slyšet především styl screamo . Na svém třetím albu však skupina změnila styl a hlavní štítkové vydání, album City of Evil, které obsahuje více melodického zpěvu a "power ballads". Skupina pokračovala v prozkoumávání zvuků v albu pojmenovaném po jejím názvu, vydali a těšili se velkému úspěchu, dokud nezemřel jejich bubeník James "The Rev" Sullivan, kvůli srdeční chorobě a kombinaci efektů několika chemikálií v těle v roce 2009. Přes jeho smrt, skupina pokračovala s pomocí bubeníka Mika Portnoye, který dříve působil ve skupině Dream Theater a nahráli své páte album v roce 2010. Toto album se dostalo na první místo v Billboard 200, úspěch takového rozměru pro skupinu prvním.


Doteď Avenged Sevenfold vydalo pět alb, jedno živé album/kompilaci/DVD, a patnáct singlů. Skupina byla vysoce oceněna pro jejich obrovský úspěch a byla prohlášena za jednu z hlavních a klíčových skupin v nové vlně Amerického Heavy metalu a byla uvedena na druhém místě v Ultimate Guitar's Top nejlepších 10 skupin desetiletí.

Rise Against - Endgame

18. dubna 2011 v 18:34 | Misha |  Hot News
Tak přináším ochutnávku nového alba Rise Against, samozřejmě je vše k poslechu na youtube.com. Myslím si teda, že čekání se vyplatilo a nezklamali. RA určitě patří mezi kapely, které mají přehled o dění ve světě.Za zmínku však určitě stojí první singl Help Is On The Way, který byl inspirován následky po hurikánu Katrina a uniknutí ropy v Mexickém zálivu. Dále píseň Make It Stop s dětským sborem na pozadí, jež se naopak vrací do září loňského roku, kdy několik mladíků spáchalo sebevraždu z důvodu jejich homosexuální orientace, kvůli níž byli podrobováni dlouhodobé šikaně. A když jsou ke konci čtena jména každého z nich, tak i tomu otrlejšímu z vás možná naskočí husí kůže.


Výborné jsou ještě pecky Satellite, This Is Letting Go či tak trochu rock&rollová Broken Mirrors. Textově se přitom vše točí - jak už je ostatně zvykem - kolem politiky, společenského dění ve světě a ekologie. Zajímavostí snad budiž, že hostem na desce byl frontman Alkaline Trio Matt Skiba, bohužel však pomáhal jen s doprovodnými vokály a jeho hlas nejspíše ani nepostřehnete.

Rise Against i na šestý pokus vydali podařené album, které se fanouškům bude rozhodně líbit, protože se skvěle poslouchá. Ačkoliv nutno říci, že na kvalitu a přímočarost sedm let starého Siren Song of the Counter Culture se už asi navázat nepodaří.

Tracklist:
01. Architects
02. Help Is On The Way
03. Make It Stop (September's Children)
04. Disparity By Design
05. Satellite
06. Midnight Hands
07. Survivor Guilt
08. Broken Mirrors
09. Wait For Me
10. A Gentlemen's Coup
11. This Is Letting Go
12. Endgame
Evanescence nahrávají ve studiu

4. dubna 2011 v 18:06 Hot News


Amy před chvilkou napsala na twitter! Dámy a pánové, je to ofikoš!!! Uuuu jdem slavit!


"Je to oficiální, chystáme se jít do studia nahrávat naše nové album v pondělí 11. dubna. Zkontrolujte www.evanescence.com"


Po multi-platinovém, celosvětovém úspěchu s albem The Open Door, se Evanescence chystají do studia, 11. dubna, k zahájení nahrávání svého třetího studiového alba s producentem Nickem Raskulinecz, jehož nedávná produkce patří Foo Fighters, Rush, Stone Sour , Deftones a Alice in Chains.

Amy Lee něco chystá

4. dubna 2011 v 11:26 | Misha |  Hot News
Na twitteru nám naše drahá Amy oznámila, že pro nás na pondělí (dnešek, nemýlím-li se) něco chystá... Tak tedy čekejme! :)

"Na pondělí chystáme speciální oznámení (ne, není to aprílový žert!)" :)