Dave Nizaam Baksh (bývalý člen)

1. března 2011 v 19:35
Narozen: 26. 7. 1980, Hasbro (Ontario, Kanada)
Přezdívka: Brownsound, (Hot Chocolate)
Výška: 174 cm
Rodina: rodiče jsou imigranti z Guyany, manželka Jenn
Pozice: kytara
Dave byl v dětství velmi ovlivněn metalovými kapelami jako Megadeth nebo Metallica. Ty ho také později motivovaly k tomu, aby začal hrát na kytaru. Před tím, než se Dave přidal k Sum 41, hrál v mnoha, především metalových, kapelách. Hrál také v kapele, která hrála písně Rage Against The Machine. Se svými budoucími spoluhráči Deryckem a Stevem se setkal na střední škole, kterou ale Dave nedokončil. Myslel si totiž, že škola byla to jediné, co ho brzdilo v jeho hudebním vývoji. V prosinci roku 2003 se Dave oženil na Havajských ostrovech se svou dlouholetou přítelkyní Jenn Muray. 11. května 2006 Dave oznámil prostřednictvím své manažerské společnosti, že Sum 41 opouští. Svůj odchod zdůvodňuje odlišným pohledům na další směřování kapely. Zároveň s odchodem zakládá se svým bratrancem novou kapelu Brown Brigade. Dave vnesl do hudby Sum 41 především metalové prvky, a tak po vydání alba Underclass Hero (první po odchodu Bakshe ze Sum 41), které bylo výrazně měkčí oproti předchozím albům, se začaly hemžit otázky, jak daleko Daveův vliv sahal. Podle frontmana Whibleyho ale Baksh nenapsal pro hudbu Sum 41, kromě kytarových sól, téměř nic. Z toho lze usuzovat, že Daveův vliv byl spíše psychického rázu. Necelé 2 roky po odchodu ze Sum 41, 27. března 2008, se při koncertě v Torontu Dave exkluzivně objevil na pódiu se Sumy při závěrečné písni vystoupení, což byl jasný důkaz toho, že jeho odchod nebyl nijak nepřátelský. V současné době žije Dave se svou manželkou v kanadském městě Pickering.
Další zajímavosti:
- Dave prý přišel o panictví někdy kolem svých 18ti let.
- Dave miluje tučňáky.
- Na pravém rameni má vytetované číslo 41 (stejně jako ostatní členové Sum 41)
- Vedle Brown Brigade se Dave v polovině roku 2008 přidal ke kapele The Organ Thieves, kterou založil jeho spoluhráč z Brown Brigade Chuck Coles.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PurePL PurePL | 9. února 2012 v 19:17 | Reagovat

škoda že skončil :-( O_O

2 Dorothyfaugs Dorothyfaugs | E-mail | Úterý v 22:44 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.