Interview s Willem Huntem: "Upřímně, myslím si, že nové skladby jsou úžasné."

19. února 2011 v 10:28
Bubeník Evanescence říká, že nové songy jsou 'úžasné'
Radio Metal nedávno vedlo interview s bubeníkem Evanescence/Black Label Society Willem Huntem. Níže následuje několik úryvků z rozhovoru.

evanescencesite-cz.blog.cz

Asi jsi sledoval určité napětí mezi Amy Lee a Benem Moodym. Předpokládám, že jsi také četl Moodyho nedávnou tiskovou zprávu, v níž vysvětloval, co ho vedlo k tomu, aby odešel od Evanescence a založil We Are The Fallen. Co si o tom všem myslíš?
Snažím se nezapojovat se do toho. Můj dobrý přítel Marty O'Brien, se kterým jsem hrál v kapele Tommyho Lee, hraje ve We Are The Fallen. Když se spolu bavíme, nemluvíme ani o Evanescence, ani o We Are The Fallen. Bavíme se o jiných věcech. Na jednu stranu musím souhlasit s tím, že Evanescence jsou Evanescence, Amy Lee je Amy Lee a tak to vždycky bude. Na druhou stranu souhlasím s tím, že Ben byl velkou součástí v tvorbě celkového zvuku, spolu s Amy. Ve svém vyjádření uvedl něco, s čím souhlasím: lidé ho sice mohou obvinit z toho, že vykrádá Evanescence, ale pokud to udělají, obviní ho v podstatě z toho, že vykrádá sám sebe, protože byl důležitou součástí všeho. Nejsem si jistý, jestli plně můžu souhlasit s tím, když řekl, že nezaložil We Are The Fallen proto, aby soutěžil s Evanescence. Pokud by nic takového nechtěl, těžko by sháněl zpěvačku, která vypadá a zní jako Amy Lee. Ale nejsem tady proto, abych hodnotil kterýkoli ze dvou táborů. Mám Amy strašně rád, je to úžasná osoba a já jsem o všech těch věcech jenom slyšel. Nebudu nad nikým vynášet žádné soudy.

Jaká je tvoje současná role v Evanescence? Na začátku jsi byl jenom live bubeník na koncertech. Jakou funkci máš v kapele teď?
Jsem bubeník a také se podílím na skládání hudby. Byli jsme ve studiu a já jsem vytáhl pár kytarových riffů, na jejichž základě vznikly songy. V posledních měsících je ve skupině skutečná dynamika. Prostě typická situace v kapele.

Máš nějaké nové informace ohledně vydání nového alba?
Všechno, co k tomu můžu říct, je, že Amy na tom pracuje opravdu tvrdě. Je sama k sobě velmi kritická. Je pro ni důležité, aby album naplnilo v prvé řadě její vysoká očekávání. Vezme si na to tolik času, kolik bude potřebovat. Jako fanoušek a jako člen kapely si někdy přeju, aby šly věci trochu rychleji, ale když skončí den, naprosto respektuji, jakým způsobem to chce dělat. A chápu to, protože to je velmi důležité a rozhodující album pro Evanescence, takže všechno musí být přesně a správně. Vím, proč tomu věnuje svůj čas. Bude to hotové, až to bude hotové.

Sdílíš Amyino nadšení pro nové skladby? Popsala je jako "nejlepší hudební kompozice od založení Evanescence". Co si myslíš o nových písních ty?
Upřímně, myslím si, že jsou úžasné. Myslím, že někdy docela dost riskuje. Myslím si, že u umělců je důležité, aby přijímali nové výzvy a snažili se rozšiřovat si své obzory. Pokud se podíváte na kteroukoli opravdu dobrou kapelu v historii, zjistíte, že se vždycky snaží znovu objevovat sama sebe a přitom sama se sebou stále souviset. Vždycky to bude znít jako Evanescence, protože zpívá Amy Lee, ale nosič pod tím hlasem se může měnit a přitom se bude stále jednat o Evanescence. Myslím si, že lidé budou příjemně překvapeni, protože všechny ty úžasné prvky, díky kterým lidé milují Evanescence, jsou tam stále přítomny. Ale ve vzoru jsou i nové barvy. Vyskytuje se tam spousta skvělých nových věcí, po stránce elektronické i futuristické. Myslím si, že Amy vytváří něco velmi zvláštního, něco, co tu ještě nebylo. Podporuji to a myslím si, že je to bomba. Je to vážně moc dobré.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.