Prosinec 2010

Paramore Historie

28. prosince 2010 v 15:41 | Misha
evanescencesite-cz.blog.cz

Hayley Williams, frontmanka hudební skupiny Paramore, co se ve věku 13 let odstěhovala z jejího rodného města Meridianu do Nashvillu, kde se ve škole potkala s bratry Joshem a Zacem Farro. Oni už dřív hráli ve školní kapele, ale chtěli zkusit něco víc. Věděli že Hayley má dobrý hlas a tak jí pozvali na zkoušku a když zazpívala bylo jasno. Hayley už pak jen zavolala Jeremymu kterého znala z dřívějška a kapela byla na světě. Později se k nim přidal i Hunter Lamb.

Napřed Paramore účinkovali jen v menších klubech a show v okolí města ale později už začali hrát na větších festivalech,třeba na v Americe hodně známé "Warped tour",kde je čekalo velké překvápko, když se dozvěděli že budou hrát na "hlavním pódiu", kde původně hrát neměli. Tou dobou už ale bylo na světě jejich první CD s názvem All We Know Is Falling vydané v roce 2005. S prvním albem si Paramore získali dost fanoušků, hlavně v Americe, Anglii a třeba i Japonsku, kde později měli turné. Turné jeli s dalšími v Americe poměrně známými kapelami jako třeba This Providence, Cute is what We Aim For a dalšími....

evanescencesite-cz.blog.cz

Od prosince 2006 do března 2007 Paramore natáčeli své druhé řadové album RIOT! a 12. března oznámili, že Hunter v kapele končí, kvůli své přítelkyni. První singl z této desky se jmenuje Misery Business. S tímto CD Paramore definitivně prorazili a písnička Misery Business se ve světě ze dne na den stala obrovským hitem. Za první týden, co desku vydali se prodalo něco přes 42 000 kusů a Paramore se tak dostali na 20 místo (prodej) v Top 200 on Billboard. Zaznamenali velký úspěch a vydali se na turné po celém světě(Amerika, Anglie, Austrálie, Evropa).

evanescencesite-cz.blog.cz

Paramore zcoverovali písničku od známé americké kapely Foo Fighters - My Hero pro soundtrack filmu Superman. Další jejich písnička - Pressure - hostovala ve hře "The SIMS 2 Playstation 2 edition." a song Misery Business z CD RIOT! se zase objevil ve video hře NHL08. Na konto se jim také připsal videoklip k písničce Crushcrushcrush!

Do širšího povědomí se dostali Paramore se svou písničkou Decode, která je na soundtracku k filmu Twilight (Stmívání), tímto songem si získali oblibu po celém světe.Paramore

28. prosince 2010 v 15:37 | Misha |  Music
evanescencesite-cz.blog.cz

Billy Talent historie

28. prosince 2010 v 12:31

Billy Talent


Billy Talent je kanadská punkrocková skupina. Jejími členy jsou Benjamin Kowalewicz (zpěvák, frontman, textař), Ian D'Sa (kytarista, zpěvák), Jonathan Gallant (baskytarista, zpěvák) a Aaron Solowoniuk (bubeník).

Na Billy Talent se přejmenovali až v roce 2001, do té doby vystupovali pod jménem Pezz. V České republice se proslavili především díky singlům "Surrender" nebo "Fallen Leaves". Poprvé u nás vystoupili 3. června 2007 v Praze jako předkapela na skupiny My Chemical Romance.

evanescencesite-cz.blog.cz

Historie skupiny
Vznik a počátky

Prvopočátky Billy Talent sahají ještě do dob středoškolských studií jejích členů. Společně navštěvovali kanadskou střední školu Our Lady of Mount Carmel, kde spolu Ben Kowalewicz s Jonathanem Gallantem založili kapelu To Each His Own. Později k sobě přibrali ještě Aarona Solowoniuka a nakonec na středoškolské soutěži talentů potkali Iana D'Sa, který tam vystupoval s jinou skupinou. Ta však zanikla a tak se Ian přidal k "To Each His Own".
 Období s názvem kapely Pezz

Postupem času si hudebníci vymysleli nový, jednoslovný název své skupiny - přejmenovali se na Pezz a hráli směsici grunge a hip hopu. V roce 1994 vyšlo první společné album skupiny Pezz, které se jmenovalo Demoluca. Další následovalo v roce 1998 a jmenovalo se Watoosh! Tato deska byla vydána ve spolupráci se studiem Great Big Music.

V roce 1999 vznikl spor o název s další kapelou stejného názvu z Memphisu. Předchůdci Billy Talent nakonec ustoupili a zvolili nový název. Inspirací jim bylo dílo Michaela Turnera Hard Core Logo (kniha, později zfilmována) a nový název byl vybrán podle jména hlavního hrdiny, který se jmenoval právě Billy Talent.

 Současné období Billy Talent
evanescencesite-cz.blog.czHudebníci s novým jménem změnili i styl své hudby. Začali hrát agresivnější, punk rockovou muziku a právě i díky této změně našli spoustu nových fanoušků. S rostoucím zájmem publika rostl i zájem nahrávacích studií. V roce 2001 podepsali Billy Talent novou smlouvu s Atlantic Records a Warner Music Canada.

V roce 2003 vydávají první album nazvané stejně jako skupina - Billy Talent. Za tuto desku získávají v Kanadě třikrát platinovou desku a několik dalších ocenění. V roce 2006 přicházejí na trh s novým albem nazvaným Billy Talent II, které obsahuje známé hity jako například Surrender, Fallen Leaves,"Red Flag" nebo Devil in a Midnight Mass. O album byl dokonce takový zájem, že se ho za první týden prodalo v Kanadě téměř padesát tisíc kusů.

V Evropě mají Billy Talent nejvíce fanoušků v našem sousedním Německu, kam taky velmi rádi jezdí na koncerty. V roce 2007 vystupovali i v České republice, ale zatím jen jako předskokani skupiny My Chemical Romance a v roce 2008 měli dokonce svůj vlastní koncert v Malé sportovní hale v Praze a předkapelu jim dělali také punk rockový Anti-Flag. Nyní skupina vydala nové DVD s názvem 666, na kterém se nachází záznam několika živých vystoupení (např. z Brixton Academy v Londýně nebo německého Rock am Ring).
evanescencesite-cz.blog.cz


V roce 2009 bylo vydáno v pořadí již čtvrté studiové album Billy Talent III. Na své promoční šňůře koncertů po Evropě Billy Talent zavítali 21. listopadu i do Prahy. Předkapelami byli Cancer Bats a Silverstein. V samý den měl bubeník kapely Aaron Solowoniuk narozeniny a tak byl koncert v České republice výjimečný.

Billy Talent vystoupili v České republice znova a sice 29. června 2010 jako předskokani americké punkrockové skupiny Green Day na jejich Open Air koncertu na Výstavišti Incheba Expo Praha. Vystoupili také v Hradci Králové na Rock for People.


Billy Talent

28. prosince 2010 v 12:25 | Misha |  Music
evanescencesite-cz.blog.cz
Historie x  x  x  x

John Humphrey

28. prosince 2010 v 12:18
John Humphrey je bubeník kapely Seether.
evanescencesite-cz.blog.cz

Shaun Morgan

28. prosince 2010 v 12:12
Věk: 32
Datum narození: 21.12.1978

evanescencesite-cz.blog.cz

Zpěvák a kytarista Shaun Morgan Welgemoed je leader skupiny Seether. Narodil se v jižní Africe. Na kytaru začal hrát ve svých 12-ti letech. Jeho poslední jméno Welgemoed pochází z nizozemštiny a znamená "Veselý".
Skupina Seether se zpočátku jmenovala Saron Gas, což znamená "Hudba od Boha". Jeho oblíbené skupiny jsou Nirvana a Smashing Pumpkins.
evanescencesite-cz.blog.cz

Také měl od května 2003 do srpna 2005 poměr se zpěvačkou goth-rockové skupiny Evanescence. Nyní je ženatý s Sharoun Fourie, s níž má dceru Jayde.

Dale Stewart

28. prosince 2010 v 12:02
Dale Stewart je baskytarista a doprovodný zpěvák skupiny Seether, pocházející z Jižní Afriky.

evanescencesite-cz.blog.cz


Troy McLawhorn

28. prosince 2010 v 11:52 | Misha
Troy McLawhorn
evanescencesite-cz.blog.cz

je americký hudebník a současný kytarista skupiny Seether. Byl členem v kapelách Dark New Day, doubleDrive a Still Rain. Po odchodu z jeho první kapely Still Rain, McLawhorn pomohl vytvořit  Dark New Day v roce 1995, ačkoli byli několik let neaktivní. Místo toho byl McLawhorn kytarista v kapele doubleDrive od roku 1996 až do prosince 2003, před příchodem do re-Dark New Day v roce 2004. V květnu 2007 byl náhradou za bývalého kytaristu Evanescence Johna LeCompta, a hrál s kapelou na turné po vydání alba The Open Door, které skončilo v prosinci 2007, ale současně se věnoval i kapele Dark New Day. Nicméně, McLawhorn nakonec opustil Dark New Day v polovině roku 2008, po vstupu do kapely Seether, kde je doprovázel na turné jako kytarista. Po úspěchu na tomto turné, se McLawhorn stal oficiálním kytaristou Seether.

Seether Diskografie

28. prosince 2010 v 11:35 | Misha

Disclaimer (2002)

evanescencesite-cz.blog.cz

1. Gasoline
2. 69 Tea
3. Fine Again
4. Needles
5. Driven Under
6. Pride
7. Sympathetic
8. Your Bore
9. Fade Away
10. Pig
11. Fuck It
12. BrokenKarma And Effect (2005)

evanescencesite-cz.blog.cz

1. Because Of Me
2. Remedy
3. Truth
4. The Gift
5. Burrito
6. Given
7. Never Leave
8. World Falls Away
9. Tongue
10. I'm The One
11. Simplest Mistake
12. Diseased
13. Plastic ManFinding Beauty In Negative Spaces (2007)

evanescencesite-cz.blog.cz

1. Like Suicide
2. Fake It
3. Breakdown
4. FMLYHM
5. Fallen
6. Rise Above This
7. No Jesus Christ
8. 6 Gun Quota
9. Walk Away From The Sun
10. Eyes Of The Devil
11. Don't Believe
12. WasteCareless Whisper
[single]

evanescencesite-cz.blog.cz


Careless Whisper

Seether Historie

28. prosince 2010 v 11:27 | Misha

History

Jestli si myslíte, že podpis smlouvy s velkou americkou vydavatelskou firmou může od základu změnit váš život, tak máte pravdu. Příkladem budiž kapela SEETHER z Jižní Afriky. S tamní rockovou scénou nemáme u nás v Evropě téměř žádné kontakty a osobně si vzpomínám pouze na kapelu TRIBE AFTER TRIBE, jejíž původ také sahá do Jižní Afriky, která ale od roku 1990 působí v Los Angeles. SEETHER se po úspěchu na domácí půdě a následném podpisu smlouvy se známou americkou firmou WIND-UP začali prosazovat nejprve v Americe a časem jaksi automaticky i ve zbytku světa, takže se s nimi můžeme dnes seznámit i my.
evanescencesite-cz.blog.cz


"Globalizace v praktickém životě"
Zpěvák, kytarista a textař Shaun Welgemoed je po matce Afričan, po otci Angličan a v době svého dospívání si jako mnoho jeho vrstevníků představoval, jaké by to bylo stát se skutečnou rockovou hvězdou. Na rozdíl od většiny z nich se ale proto rozhodl také něco udělat a tak spolu s bubeníkem Davidem Cohoem a baskytaristou Dalem Stewartem založil v květnu 1999 kapelu, kterou nazvali SARON GAS. Jejich hudba byla od počátku silně ovlivněna BLACK SABBATH, DEFTONES, CREED a SILVERCHAIR, avšak SARON GAS se přece jen snažili o originálnější projev, založený především na osobním prožitku a vlastních zkušenostech. Shaun Welgemoed ve svých textech zobrazoval skutečný život, jaký jej obklopoval a stejná byla i jejich hudba. Realistická, stylově rozmanitá a přitom dostatečně tvrdá. Síla a emoce se staly jejich největší devízou a SARON GAS se téměř okamžitě stali velkou nadějí současné jihoafrické rockové scény. V roce 2000 podepsali nahrávací kontrakt s firmou MUSKETEER RECORDS a s respektovaným jihoafrickým producentem Brianem O'Shea-mem natočili za dva měsíce první studiové album, nazvané "Fragile''. Nahrávka přinesla kapele i první "hity" v podobě skladeb "69 Tea" a "Fine Again", z nichž především ta druhá vysoko bodovala v tamní národní hitparádě. Skupina aktivně cestovala po celé Jižní Africe a její koncerty měly mezi tamními rockovými fanoušky značnou odezvu. Takový úspěch neunikl americkému vydavatelství WIND-UP (CREED, DROWNING POOL, ALTER BRIDGE), kteří se SARON GAS uzavřeli smlouvu na 7 alb. Kapela se ještě v tom roce přemisťuje do USA a po dohodě s vydavatelskou firmou mění název na SEETHER.
evanescencesite-cz.blog.cz"Země neomezených možností"
evanescencesite-cz.blog.cz

Mohlo by se zdát, že přesun z Jižní Afriky do USA bude pro kluky značný "kulturní šok", ale opak byl pravdou. "Hm....ani ne, usmívá se Shaun. Když jsme vyrůstali, pořád jsme sledovali aktuální hudební dění především v Americe a i díky tomu jsme ovlivněni hlavně hudbou ranných devadesátých let. Vždycky jsme se cítili být součástí této scény, přestože jsme se fyzicky nacházeli na druhé straně zeměkoule. Nehledě na to, že americký Středozápad vypadá úplně stejně, jako středozápad Jižní Afriky. Ale trošku naivní jsme samozřejmě byli, přiznává nakonec Shaun. Náš původní plán žít na Manhattanu, se záhy ukázal jako absolutní nesmysl, protože je tam všechno tak neskutečně drahý a my neměli ani floka. Tak jsme se raději přesunuli do Los Angeles, kde už to bylo v pohodě. Dnes ale můžeme říct, že v podstatě žijeme v naší dodávce". Ihned po příjezdu do Ameriky začali SEETHER pracovat na druhém albu nazvaném "Disclaimer", které obsahovalo většinu skladeb z jejich debutu, plus 6 nových kompozic. Bubeník David Cohoe těžce nesl odloučení od rodiny a přátel a celé to nakonec vyvrcholilo jeho odchodem z kapely a návratem do Jižní Afriky. Na krátkou dobu jej vystřídal Nick Oshiro, kterého záhy nahradil Kevin Soffera, jenž s sebou přivedl druhého kytaristu Pata Callahana. Krátce nato změnil zpěvák Shaun Welgemoed své příjmení na "Morgan", které si podle jeho názoru budou lidé lépe pamatovat. No…nechci jim šahat do svědomí, ale vypadá to, že SEETHER byli pro svůj úspěch ochotni udělat téměř cokoliv.

"Hudebník=obchodník?"
SEETHER začali koncertovat po celé Americe a v roce 2003 vystupují dokonce na Ozzfestu, kde si zahráli spolu s DOWN, MESHUGGAH a ROB ZOMBIE. Skladby jako "Fine Again" a nebo "69 Tea" měli úspěch i v Americe a video k první jmenované celkem často rotovalo na MTV2.
evanescencesite-cz.blog.cz

"Máme spoustu fanoušků, kteří za námi cestují stovky mil, jen aby viděli náš koncert, říká Shaun, jeden chlápek přiletěl dokonce až z Kanady". Jejich jihoafričtí fanoušci se možná cítili být trochu zanedbávaní a tak v tom samém roce absolvovali SEETHER také turné po Jižní Africe. V roce 2004 vyšlo znovu nahrané a nově smíchané debutní album s poněkud nešikovným názvem "Disclaimer II." Z původní sestavy zbylo už jen duo Morgan/Stewart a tak celou desku nabubnoval hostující Josh Freese, který je v současnosti vyhledávaným studiovým hráčem (A PERFECT CIRCLE, PUDDLE OF MUDD, SUICIDAL TENDENCIES, CHRIS CORNELL, ROB ZOMBIE a asi milion dalších). Celé album produkoval Jay Baumgardner (PAPA ROACH, COAL CHAMBER, SYSTEM OF A DOWN, EVANESCENCE ) a oproti původní verzi na něm najdete 4 nové skladby, které už nahrál jejich současný bubeník John Humhrey. Hutný, melodický post grunge s čistým, emotivním vokálem, který je něco mezi Kurtem Cobainem (NIRVANA) a Aaronem Lewisem (STAIND). SEETHER zde střídají důraznější písničky s tklivými baladami, ve kterých se snaží vší silou držet osvědčených klišé, na nichž nechtějí (a nebo spíš nemohou) změnit ani notu. Jenže tím pádem je to celé neskutečně předvídatelné, okatě vykalkulované a šedivě uniformní. Občas sice přitlačí trochu víc (např. v "Pride" nebo "Pig"), ale evidentně je to pro ně jen formální záležitost, zřejmě proto, aby je někdo nenařknul, že hrají hudbu pro holky. Jenže mám dojem, že to je právě to, co ve skutečnosti chtějí nejvíc.
evanescencesite-cz.blog.cz

Celé album se odehrává podle jednotného scénáře, který prokouknete už během první skladby a po zbytek desky vás už nic jiného nečeká a po pravdě řečeno, musel jsem se vždycky nutit, abych to album doposlouchal celé. Ne že by bylo zas tak špatné, jednotlivé písničky docela ujdou, ale jako celek je to nuda k uzoufání. Ale abych jenom nekritizoval SEETHER mají občas docela hezké vícehlasy (to když se přidá basák Dále Stewart) a nechybí jim hráčská zručnost, jenže takových kapel dnes běhá po světě celá spousta. Jejich africké kořeny které by jim mohly dodat alespoň trochu osobitosti, by jste tam hledali marně. Asi největším tahákem se tudíž stala lehce melancholická, zasněná balada "Broken", kterou zde najdete dokonce ve dvou verzích. Nejprve uslyšíte tu původní, tak jak vyšla na desce, druhá verze vám nabídne společný duet Shauna Morgana a jeho přítelkyně Amy Lee z oslavovaných EVANESCENCE. No nevím jak vy, ale já mám z toho všeho pocit, jako by se mi tady někdo snažil prodat stejnou věc 2x.

"Muka průměrnosti"
Na následujícím albu "Karma and Effect" měli SEETHER dokázat, že přes všechny výhrady jsou především rockeři a ne nějací popoví panáci, jak tomu napovídaly některé momenty z předchozí desky. "Karma and Effect" začíná docela slibně dramatickou "Because of Me" se snaživě hřímajícím kytarovým riffem a Shaunovým nabuzeným řevem, ovšem celé jim to vydrží pouze úvodních 20 vteřin a pak to zase celé zmizí pod nánosem popového balastu. A to je v podstatě model, na kterém je postaveno celé album. SEETHER se zde chvílemi tváří jako drsní hoši z ulice a vzápětí zase jako hodní hoši odvedle, co v životě neřekli sprosté slovo. Produkce se tentokrát ujal Bob Marlett (TWO (Halford), ALICE COOPER, MOTLEY CRUE, ILL NINO) a jeho až příliš uhlazené pojetí SEETHER podle mě taky moc neprospělo. V některých skladbách se dokonce nerozpakují téměř do puntíku obšlehnout NIRVANU (např. ve skladbě "Remedy"), což pokládám za poněkud neomalené. Potenciálním hitem by se pak mohla stát skladba "The Gift", s níž kapela evidentně touží navázat na úspěch "Broken". Celkově se tedy dá říct, že SEETHER bohužel schází elementární dávka originality a vlastního názoru na věc a že se přes všechnu svou snahu podle mého názoru zařadí do nekonečného zástupu kapel, po kterých za pár let neštěkne ani pes. Jsou typickým představitelem daného žánru, který se však jen veze na vlně, vzedmuté koncem 90. let kapelami jako BUSH, CREED, STAIND, SILVERCHAIR a nebo NICKELBACK.
evanescencesite-cz.blog.cz
Seether

28. prosince 2010 v 11:21 Music
evanescencesite-cz.blog.cz
  Historie x Diskografie x Členové x.   .x.   .x.


Co se dělo Kolem Amy Lee poslední dobou - fotky

26. prosince 2010 v 16:11 Okolo Evanescence se řeklo...
fotky z twitteru, které tam Amy semtam hodí :)
evanescencesite-cz.blog.cz
"Look who's sleeping next to my pancake mix :P" (Amy)

evanescencesite-cz.blog.cz

evanescencesite-cz.blog.cz

"Rockin out with @sillywhite in the control room while @wilhunt throws down marching band style" (Amy)

evanescencesite-cz.blog.cz

evanescencesite-cz.blog.cz
"For our anniversary, went to foot doctor. Good news- ankle not broken. Bad news- still crippled for a few weeks. LAME" (Amy)

evanescencesite-cz.blog.cz
"Happy Halloween!!!! (...you can totally tell I just ate a cherry tootsie pop)" (Amy)

evanescencesite-cz.blog.cz
"Happy Thanksgiving, everybody! Home for the holiday, I found this in my parents garage.... !!!" (Amy)

Halloween s Amy :)

26. prosince 2010 v 15:59 | Misha |  Hot News
Josh je opravdu nejvíc roztomilý :D

evanescencesite-cz.blog.cz

evanescencesite-cz.blog.cz

evanescencesite-cz.blog.cz

evanescencesite-cz.blog.cz
Poslední zveřejněná písnička od Evanescence - Your Love

26. prosince 2010 v 15:52 | Misha |  Hot News
Objevila se, tuším, někdy o letních prázdninách?? Jen úryvek, který ovšem bohatě stačí k mé veliké radosti :D Pobývala jsem v Anglii mimo reálný svět, tekže mi veškeré novinky utíkaly, ale alespoň něco :)


Amy Lee napsala na EvThreads v den svých narozenin

26. prosince 2010 v 15:48 | Misha |  Hot News
evanescencesite-cz.blog.cz

"Ahoj, lidi, chtěla jsem vám všem poděkovat za všechna ta přání k narozeninám! Cítím lásku. Omlouvám se, že jsem téměř zmizela z povrchu zemského, byl to těžký rok, ale věřím, že vznikla skvělá hudba a mám veliké naděje, co se týče roku 2011! Právě teď se nacházím spolu s Terrym a Timem uprostřed neznáma kdesi na plážích v v severní Kalifornii, nejsou tu žádné mobilní telefony a v nejbližším městě žije méně než 300 lidí. Jsme na vysokém útesu, z něhož shlížíme do mlhavého zálivu, skládáme hudbu a sledujeme tuleně, jak skáčou ve vlnách. Nemohla bych si vymyslet krásnější místo ke skládání hudby a pocitů.

Miluju vás, lidi, mějte krásné prázdniny!
S láskou Amy"

Zdroj: ZDE