Tré Cool

12. května 2010 v 19:20

Tré Cool - Fran Edwin Wright III.

evanescencesite-cz.blog.cz
  • Narozen: Frankfurt, Německo
  • Stav: 2x rozvedený, poté zasnoubený s bubenicí The Donnas - Donnou C., nyní má pravděpodobně novou přítelkyni Megan
  • Děti: Ramona (1995 z prvního manželství), Frankito (2001 z druhého manželství)
  • Nástroje: bubny, acordión a kytara
Nejmladší člen kapely Green Day Tré Cool vyhrál v roce 2005 anketu o nejlepšího bubeníka punk a alternativního rocku vyhlášenou časopisem Drum. Tré si, bohužel pro nás, své soukromí bedlivě střeží, a tak se o něm toho tolik neví, přesto jsme se pokusili sebrat alespoň nějaké informace, které možná ještě nevíte, nebo jste nevěděli, do kterého období jeho života je zařadit.

Kariéra

evanescencesite-cz.blog.cz
Frank Edwin Wright III., známý jako Tré Cool, se narodil 9. prosince 1972. Jeho otec, pilot helikoptéry ve Vietnamské válce, se rozhodlo přestěhovat rodinu do USA - Willitsu v Californii, aby je izoloval. Jejich nejbližší soused byl tehdy budoucí majitel nahrávací společnosti Lookout! (Larry Livermore), který v tu dobu byl zpěvákem v punkové kapele The Lookouts. Ve 12 letech se Tré s touto kapelou spojil a dal si jméno Tré Cool, což ve francouzštině znamená velmi cool.
Když se John Kriftmeyer (Al Sobrante) rozhodl opustit Green Day, navrhl Livermore Trého jako jejich nového bubeníka. Billie Joe a Mike si nenechali ujít možnost mít Trého za bubeníka. V té době byl Tré ve 2. ročníku univerzity. Rozhodl se odejít, aby mohl jet s Green Day na významné turné.
Trého otec, který vlastnil malou dopravní společnost, byl dokonce řidičem kapely na třech turné. "Sledoval jsem je od doby party dětí až po skupinu muzikantů s pracovní morálkou," říká Trého otec, Frank Wright II. "Na jejich prvním nebo druhém turné to bylo spíše o párty než o něčem jiném. Stále se škrábu na hlavě a říkám si 'Jak to ksakru udělali?' Cvičili v mém obývacím pokoji - hodně songů tu vytvořili na Dookie. Slyšíš je a nepředpokládáš, že lidé půjdou do obchodu a koupí to. Ale když ano, ty jen řekneš Wow, to je tak Cool.'"
Tré zpívá a hraje na kytaru v písních Dominated Love Slave a All by Mysem, z alba Kerplunk! a Dookie a napsal čtvrtou část z písně Homecoming - Rock and Roll Girlfriend na albu AMerican Idiot. Také nazpíval a zkomponoval track DUI (Driving Under the Influence), který byl nahrán běhen Nimrod sessions a vyšel na desce SHenanigans (sestava B-sidů), ale byl opomenut na verzi pro US.
Během radiového rozhovoru ve washingtonské alternativní stanice DC 101, Tré zpíval a hrál na kytaru krátký song zvaný Like a Rat Does Cheese, song o potěšení z orálního sexu.
Green Day nedávno nahráli verzi Chocolate Rain od Tay Zonday s Trého zpěvem za doprovodu Billieho Joea na bubny. Cool to poslal na YouTube v srpnu 2007. Zmínilo se o tom několik tisků.

Soukromý život

evanescencesite-cz.blog.cz
V roce 1995 se Tré oženil s přítelkyní Liseaou Lyons, která jako talentovaná fotografka pracovala v New Yorku. Už v lednu se jim narodila dcera Ramona, která byla pojmenována podle Trého hrdiny Joeyho Ramonea. Ta nyní žije se svou matkou v New Yorku.
V roce 2000 se Tré podruhé oženil. S Claudií má syna Frankita (narozen v roce 2001). Ale i s Claudií se rozvedl, aby se mohl zasnoubit s Donnou C, bubenicí z dívčí rockové kapely The Donnas. Nyní má pravděpodobně novou přítelkyni Megan.
Cestování s Green Day musí být obrovská legrace, neboť s Trém Coolem není jediná nudná chvilka, kdy by nepředved něco nečekaně šíleného.

Tak jde čas

Podívejte se na unikátní seriál webu www.greenday-cz.com Tak jde čas s Tré Coolem, který zachycuje Trého vzhled od dětství až po současnost.

evanescencesite-cz.blog.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.