Květen 2010

Foxboro Hot Tubs

12. května 2010 v 19:41
Vznik skupiny Foxboro Hot Tubs provázelo mnoho fám. Jsou to Green Day? Nejsou to Green Day? Fóra byla plná důkazů o tom, že jde o projekt muzikantů kolem Billie Joe Armstronga, stejně jako logických zdůvodnění, proč to Green Day být nemůžou. Každopádně "Stop Drop And Roll!!!" je skvělá deska.

evanescencesite-cz.blog.cz


Foxboro Hot Tubs - Stop Drop And Roll!!!
Vydáno: 19.5.2008
Celkový čas: 32:42
Skladby: Side A: Stop Drop And Roll, Mother Mary, Ruby Room, Red Tide, Broadway, She's A Saint Not A Celebrity
Side B: Sally, Alligator, The Pedestrian, 27th Ave. Shuffle, Dark Side Of Night, Pieces Of Truth


V dubnu se vše rozlousklo v dopisu odeslaném americké MTV. Ano, je to tak, Foxoboro Hot Tubs (MySpace.com) jsou Green Day, kteří s podobnými bokovkami již mají zkušenosti - vzpomeňme projekt The Network z roku 2003, jenž je členům Green Day také přisuzován, ale k němuž se pro změnu kapela nikdy oficiálně nepřiznala a naopak veškeré zprávy,
, které by je s touto new wave partou spojovaly, rázně dementovala. Ale zpátky k FHT a pěkně od začátku. Green Day se do širšího povědomí dostali v roce 1994, kdy po dvou slušných deskách vydaných na labelu Lookout! Records, vypustili megaúspěšné album "Dookie" (prodáno více než 15 milionů kopií). Čerstvý projekt Foxboro Hot Tubs se vrací ještě dál. Na přelom 60. a 70. let, k syrovému a garážovému zvuku, který představovaly kapely jako The Kings, Iggy & The Stooges a k nimž je dnes moderní, a jak ukazují The Strokes i zdařilé, se úspěšně vracet. Pro Green Day to ale není nic nového a když si poslechnete rozšířené vydání debutového alba nazvané "1,039/Smoothed Out Slappy Hours", musíte tam podobné závany obdivu k zvukově neučesaným idolům ze 70. let slyšet. A teď, po osmi letech přišla ta správná doba ohlédnout se ke kořenům. A ať k tomu byl jakýkoliv důvod, vyšlo to znamenitě. Kapela na to šla docela rafinovaně, schovala se za nic neříkající jméno a v prosinci na svůj web zdarma vyvěsila celou a-stranu chystaného alba. Krátké, úderné a chytlavé songy, k tomu fámy, o nichž jsem psal výše, vyvolaly o kapelu živý zájem. Deska, věrně kopírující klasické vinylové nahrávky z doby, k níž odkazuje (akcentování jejích dvou stran, retro obal), si lepší reklamu nemohla přát. Kromě rychlých, ostře řezaných riffů ("Ruby Room") náležitě syrovému zvuku a občasných odklonech k popu ("The Pedestrian") máte od prvního poslechu pocit, že jste to všechno už někde slyšeli. A inspirace některými prověřenými kousky je tu víc než jasná. Třeba taková "Alligator" působí, jako by kapela hodně dlouho neustále dokola poslouchala "You Really Got Me" od Kinks a pak se pustila do psaní své vlastní skladby. A podobných příkladů by se dalo najít skoro tucet. "Stop Drop And Roll!!!" (btw: další letošní deska s třemi vykřičníky v titulu) nepřináší vůbec nic nového, jde jen o dobře zahraný a nesmírně chytlavě (jak to Green Day vždy uměli) napsaný garážový rock s dnešním zvukem. Je to především zábava, radost z hraní a poukázání na to, že i The Kinks můžou být stále aktuální. A i když jde vlastně jen o jakýsi retroprojekt bez progrese, Foxboro Hot Tubs do toho šli s plným nasazením a výsledek je znamenitý.


Green Day Photos

12. května 2010 v 19:37
evanescencesite-cz.blog.cz
evanescencesite-cz.blog.cz

evanescencesite-cz.blog.cz

evanescencesite-cz.blog.cz

evanescencesite-cz.blog.cz
evanescencesite-cz.blog.cz
evanescencesite-cz.blog.cz
evanescencesite-cz.blog.cz

Mike Dirnt

12. května 2010 v 19:29
  • Narozen: Berkeley, Californie, USA
  • Stav: rozvedený, nyní zasnoubený s přítelkyní Sarah???
  • Děti: Estelle Desiree (1997) s exmanželkou
  • Nástroje: baskytara, kytara, bubny
evanescencesite-cz.blog.czMichael Ryan Pritchard, dneska známý jako Mike Dirnt, se narodil 4. května roku 1972 do chudoby. Mikeova máma byla závislá na heroinu. Ještě když byl dítě, byl nabídnut k adopci. Během svého dětství střídal svoje rodiny po chvilkách. Když bylo Mikeovi pouhých 6 let jeho adoptivní rodiče se rozešli. Mike zůstal s adoptivní matkou a starší sestrou. Mike potkal Billieho Joe v 5. třídě ve školním bufetu a od té doby jsou nejlepšími kamarády. Nakonec si Mike pronajmul byt v Billieho baráku a společně pracovali v restauraci, kde pracovala Billieho máma. Oba, Billie i Mike, byli fascinování punkrockovou muzikou a založili spolu skupinu Sweet Children. Narozdíl od Billieho měl Mike na střední škole dobré známky a má za sebou dokonce několik seminářů na společensko-vědní fakultě.
Mike se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Anastasií v roce 1996 a jejich dcera Estelle Desiree se narodila v dubnu roku 1997. Mike svou dceru strašně miluje a jeho přezdívka pro ní je: 'Hero'. Dnes jsou Mike a Anastasia rozvedení, ale jsou stále dobří přátelé. Mike nyní žije v Oakland, Californie, USA.

Tré Cool

12. května 2010 v 19:20

Tré Cool - Fran Edwin Wright III.

evanescencesite-cz.blog.cz
  • Narozen: Frankfurt, Německo
  • Stav: 2x rozvedený, poté zasnoubený s bubenicí The Donnas - Donnou C., nyní má pravděpodobně novou přítelkyni Megan
  • Děti: Ramona (1995 z prvního manželství), Frankito (2001 z druhého manželství)
  • Nástroje: bubny, acordión a kytara
Nejmladší člen kapely Green Day Tré Cool vyhrál v roce 2005 anketu o nejlepšího bubeníka punk a alternativního rocku vyhlášenou časopisem Drum. Tré si, bohužel pro nás, své soukromí bedlivě střeží, a tak se o něm toho tolik neví, přesto jsme se pokusili sebrat alespoň nějaké informace, které možná ještě nevíte, nebo jste nevěděli, do kterého období jeho života je zařadit.

Kariéra

evanescencesite-cz.blog.cz
Frank Edwin Wright III., známý jako Tré Cool, se narodil 9. prosince 1972. Jeho otec, pilot helikoptéry ve Vietnamské válce, se rozhodlo přestěhovat rodinu do USA - Willitsu v Californii, aby je izoloval. Jejich nejbližší soused byl tehdy budoucí majitel nahrávací společnosti Lookout! (Larry Livermore), který v tu dobu byl zpěvákem v punkové kapele The Lookouts. Ve 12 letech se Tré s touto kapelou spojil a dal si jméno Tré Cool, což ve francouzštině znamená velmi cool.
Když se John Kriftmeyer (Al Sobrante) rozhodl opustit Green Day, navrhl Livermore Trého jako jejich nového bubeníka. Billie Joe a Mike si nenechali ujít možnost mít Trého za bubeníka. V té době byl Tré ve 2. ročníku univerzity. Rozhodl se odejít, aby mohl jet s Green Day na významné turné.
Trého otec, který vlastnil malou dopravní společnost, byl dokonce řidičem kapely na třech turné. "Sledoval jsem je od doby party dětí až po skupinu muzikantů s pracovní morálkou," říká Trého otec, Frank Wright II. "Na jejich prvním nebo druhém turné to bylo spíše o párty než o něčem jiném. Stále se škrábu na hlavě a říkám si 'Jak to ksakru udělali?' Cvičili v mém obývacím pokoji - hodně songů tu vytvořili na Dookie. Slyšíš je a nepředpokládáš, že lidé půjdou do obchodu a koupí to. Ale když ano, ty jen řekneš Wow, to je tak Cool.'"
Tré zpívá a hraje na kytaru v písních Dominated Love Slave a All by Mysem, z alba Kerplunk! a Dookie a napsal čtvrtou část z písně Homecoming - Rock and Roll Girlfriend na albu AMerican Idiot. Také nazpíval a zkomponoval track DUI (Driving Under the Influence), který byl nahrán běhen Nimrod sessions a vyšel na desce SHenanigans (sestava B-sidů), ale byl opomenut na verzi pro US.
Během radiového rozhovoru ve washingtonské alternativní stanice DC 101, Tré zpíval a hrál na kytaru krátký song zvaný Like a Rat Does Cheese, song o potěšení z orálního sexu.
Green Day nedávno nahráli verzi Chocolate Rain od Tay Zonday s Trého zpěvem za doprovodu Billieho Joea na bubny. Cool to poslal na YouTube v srpnu 2007. Zmínilo se o tom několik tisků.

Soukromý život

evanescencesite-cz.blog.cz
V roce 1995 se Tré oženil s přítelkyní Liseaou Lyons, která jako talentovaná fotografka pracovala v New Yorku. Už v lednu se jim narodila dcera Ramona, která byla pojmenována podle Trého hrdiny Joeyho Ramonea. Ta nyní žije se svou matkou v New Yorku.
V roce 2000 se Tré podruhé oženil. S Claudií má syna Frankita (narozen v roce 2001). Ale i s Claudií se rozvedl, aby se mohl zasnoubit s Donnou C, bubenicí z dívčí rockové kapely The Donnas. Nyní má pravděpodobně novou přítelkyni Megan.
Cestování s Green Day musí být obrovská legrace, neboť s Trém Coolem není jediná nudná chvilka, kdy by nepředved něco nečekaně šíleného.

Tak jde čas

Podívejte se na unikátní seriál webu www.greenday-cz.com Tak jde čas s Tré Coolem, který zachycuje Trého vzhled od dětství až po současnost.

evanescencesite-cz.blog.cz


Billie Joe Armstrong

8. května 2010 v 12:20

Povolání: zpěvák, kytarista
Věk: ...
Datum narození: 17. 2 1972
Místo narození: Rodeo, Kalifornia, USA
Znamení: Vodnář
Člen skupin: Green Day, Foxboro Hot Tubs (vedlejší rock'n'rollový projekt Green Day)
evanescencesite-cz.blog.cz


Billie Joe Armstrong přišel na tento svět 17. února roku 1972, jako nejmladší ze šesti dětí. Jeho otec byl jazzman a řidič kamiónu, zatímco jeho matka servírkou v lokální restauraci jménem Rod's Hickory Pit. Byla také velký fanouškem country hudby, kterou milovala. Billie začal se zpíváním, když mu bylo pouhých 5 let! Chtěl obcházet nemocnice a zpívat tam nemocným, aby se cítili lépe. Poté nahrál svůj první song "Looking for Love" u místní nahrávací firmy Fiat Records. Jeho otec se rozhodl, že mu dá elektrickou kytaru, kterou pojmenovali prostě "Blue." Billie do dneška používá několik replik této kytary. Kytara byla to poslední, co stihl otec Billiemu dát. Když bylo BJ 10 tak jeho otec zemřel na rakovinu. Jeho matka stále pracovala v Rod's Hickory Pit, Valleio, California. Musela živit jak sebe, tak svých 6 dětí. Billie Joe i Mike později v této restauraci pracovali.

Billiemu bylo 10 (1982), když ve školním bufetu potkal Mikea. Pak ho a jeho dva bratry Matta a Erica zasvětil do punkrocku. Brzy na to Billie, Mike a bubeník jménem John vytvořili punkovou skupinu, kterou pojmenovali Sweet Chlidren. Den před svými 18. narozeninami a polovinou studia na střední škole, opustil Billie školu, aby mohl všechen svůj čas věnovat Sweet Children. Věděl, co chce dělat: Hrát... John (Al Sobrante) kapelu opustil, aby se mohl věnovat studiu na vysoké škole, a proto naverbovali nového bubeníka jménem Tre Cool.

Později se Sweet Children přejmenovali na Green Day. Ještě předtím procestovali celou zem jen s trochou peněz a přespávali u svých fanoušků. V roce 1990 v Minneapolis poprvé Billie spatřil svou budoucí ženu Adrienne. Okamžitě si domluvili rande a 2. července 1994 se po 5 minutovém obřadu vzali. Den po svatebním obřadu přišla Adrienne na to, že je těhotná. Jejich syn Joseph Marcicano Armstrong se narodil v Březnu 1995. O tři roky později, 12. září 1998, další chlapec Jakob Danger zvýšilpočet členů rodiny Armstrongů. Dnes žijí Billie Joe, Adrienne, Joseph a Jacob společně v Berkeley v Kalifornii.

Také si střihnul roli ve filmu Simpsoni ve filmu- hrál sám sebe(jak originální :D )


Green Day Historie

8. května 2010 v 10:34

Historie kapely Green Day

Billie a Mike v roce 1989 Dva nejlepší přátelé z dětství, Billie Joe a Mike, založili svou první kapelu "Sweet Children" v městečku Rodeo v Kalifornii, když jim bylo čtrnáct. V roce 1989, se k nim přidal bubeník John (známý jako Al Sobrante) a tehdy se již nadobro skupina přejmenovala na Green Day, podle jedné z písní svého alba.
1.039 Smoothed Out Slappy Hours, se stalo historicky prvním Billie a Mike v roce 1991 počinem Green Day. Krátce po jeho uvedení (jenž bylo zpožděno o rok), opustil kapelu bubeník Al Sobrante (z důvodu studia na Vysoké škole) a protože se již blížilo vydání druhého alba Kerplunk, rychle jej nahradil, nyní stávající bubeník Green Day, Tre´ Cool.
Na jaře 1994 spatřilo světlo světa v pořadí třetí CD Green Day, Dookie a díky podpoře MTV mohly být uveřejněny i první klipy "Longview" a "Welcome To Green Day v roce 1994 Paradise". Dookie se stalo slavným. Během léta se stále rozvíjelo s hity jako "Basket Case" a pět týdnů na to se umístilo v žebříčku American modern rock charts. Na konci léta pak skupina sklidila ovace na své show ve Woodstocku, která jen pomohla zvýšit prodejnost Dookie. Prodalo se přes 5 miliónů alb a to jen v USA. V celé Americe pak něco okolo 8 miliónů. Dookie se rovněž dostalo ocenění na Grammy Awards v roce 1994.
Insomniac proto na sebe nenechal dlouho čekat. S písní J.A.R, jenž se objevila ve filmu "Angus" , dobře vstoupil do Americké hitparády a zabydlel se na 2.místě. Green Day v roce 1996
Green Day tehdy na jaře roku 1996 zrušili evropské turné, z důvodu absolutního vyčerpání. Zbytek roku strávila kapela pracemi na dalším albu, jenž bylo tehdy některými označováno za nejlepší z jejich dosavadní kariéry.
Nimrod byl různě přijímán kritiky, ale skvěle fanoušky. V prvním týdnu po uvedení na pulty se prodalo na 80 000 kusů. Green Day v roce 1998 Píseň "Hitchin´ a Ride" se velmi dobře prosadila na MTV, ale především jednoduché pojetí písně "Good Riddance (Time Of Your Life)" považovala kritika za výtečný kousek. Nimroda se však nakonec prodalo přibližně jen okolo 2 miliónů.
Skupina si však zlepšila reputaci po tom, co za svou živou show získala ocenění Best Live Performance at the Kerang! v roce 1998.
Někteří tvrdili, že styl Green Day zní Britsky, ale Billie na to jen odpovídal: "Zníme jako Angličani, tvářící se jako Američani, co se tváří jako Angličani..." Možná, že z toho někdo bude zmatený, ale kdo ví, jak vlastně funguje Billieho smysl pro humor.
Do vydání Warning bylo o Green Day sotva slyšet, tedy až do roku 1999, kdy se objevili na Bridge School, Green Day v roce 1999 benefičním koncertu Neila Younga. Album Warning začali nahrávat velmi brzy po Nimrodovi, ale udělali tehdy zásadní změnu, a to že propustili svého producenta, Scotta Litta a rozhodli se produkovat si alba sami. Po dokončení nahrávání se Green Day rozhodli, dělat zase něco jiného a proto se vydali na turné 2000 Vans warped tour. Green Day tehdy hráli úžasně, na jejich koncerty přišlo více fanoušků, než kdy jindy.
Warning bylo do oběhu uvedeno v roce 2000 a bylo (údajně) zdaleka tím nejambicióznějším počinem Green Day. První singl "Minority" z tohoto alba se stal extrémně úspěšným. Green Day v roce 2001 Už ve čtvrtém týdnu billboardy American modern rock charts hlásaly, že žádná jiná píseň od Green Day neudeřila na první příčky hitparád tak rychle.
International Superhits byla kompilace nejznámějších a nejúspěšnějších písní Green Day a byla vydána roku 2001. Lidé si tehdy uvědomili, jak se tahle kapela za celou dobu svého dosavadního projevu dostala do jejich podvědomí a spousta z nich poznala, že z vandalského punku, jaký jim byl znám, tenhle hudební styl obrátila správným směrem.
Shenanigans byl jen další skvělý dárek pro fanoušky Green Day. Dokonce píseň "Espionage" z tohoto alba byla použita ve filmu "Austin Powers: Špión, kterej mě vojel", a je na oficiálním soundtracku!
A konečně nejdiskutovanější album Green Day poslední doby, z něhož se písně stávají doslova historickými hity. Green Day v roce 2004 American Idiot, byl vydán 21.září 2004 a dostává se mu jen těch nejlepších recenzí. Někteří sice Green Day vyčítají, že se nedrželi svého původního stylu, ale na každém z nich, se podepsala melodie kterékoli písně z tohoto alba. Pravda je taková, že na American Idiot najdete 13 písní, z nichž se každá malinko liší, avšak přesto stále ve své podstatě zůstávají stylem Green Day.
Kluci z Green Day vložili do tohoto alba velkou dávku energie a udělali z něj to, co někteří považují za konečný a nejlepší jejich počin.
Kapela po vydání alba American idiot odstartovala monstrózní turné po celém světě, když odehrála ne desítky, ale stovky koncertů, mezi nimiž nechyběla ani Praha (5. června 2005).
Prozatím poslední koncert odehrála skupina 17. prosince 2005 v Australském Melbourne před 37000 diváky.
Green Day a U2 v New Orleans - září 2006 ukončení turné kapela hlásala odpočinek a následný návrat do studia a příprava nového alba. V plánu bylo i natočení filmu na motivy alba American Idiot, ake tento projekt byl několikrát pozastaven. Nové album dodnes není na světě, ale na oficiálních stránkách kluci píší: "V tuto chvíli máme spoustu nápadů, budeme na nich pracovat určitě ještě napřesrok."
V době "odpočinku" kapela vyprodukovala několik bokovek. Ku příležitosti znovuotevření Louisana Superdome v New Orleans v září roku 2006 nahráli spolu s O2 píseň The Saints Are Coming. V roce 2007 Cover verzí písně Johna Lennona Working Class Hero na albu Instant Karma: The Campaign To Save Darfur přispěli k záchraně Darfuru. Green Day se nakonec objevili i ve filmu, i když ne v plánovaném American Idiot, ale v kresleném Simpsonovi ve filmu, pro který i nahráli titulní píseň.
Doposud posledním počinem bylo vytvoření skupiny Foxboro Hot Tubs a vydání alba Stop Drop And Roll!!!

Time Of Your Life //
// stáhnout »
Doporučuju je pěkná :-)
American idiot //

// stáhnout »
No tuhle snad znají všichni :-)