Duben 2010

Evanescence nahrávají nové album a na léto chystají turné

3. dubna 2010 v 15:46 | Misha
evanescencesite-cz.blog.cz

TEXT: GARY GRAFF
Po pouhých třech týdnech, strávených ve studiu v New Yorku, říká Amy Lee z Evanescence, že cítí, "že pracuje na nejlepším albu svého života."
"Vím, že zní divně to takhle říct, ale nebyla bych v tomhle studiu a nenahrávala bych další desku, kdybych si nemyslela, že to bude lepší než všechno, co jsem dosud udělala," řekla Billboard.com Lee, která se proslavila s Evanescence díky sedmkrát platinovému debutu Fallen z roku 2003 a pokračovala s dvakrát platinovým albem The Open Door v roce 2006. "Cítím se tak, protože se toho už tolik stalo, Ani nevím, kde začít, abych to všechno popsala... protože prostě přišlo mnoho věcí najednou. Jsem opravdu vzrušená."
Vydání zatím nepojmenovaného alba je plánováno na podzim, přičemž první singl by měl být vydán v létě a po něm má následovat turné. Lee začala skládat materiál pro toto album před více než rokem. Proces se pak zrychlil, když začala pracovat s hudebníkem a producentem Willem 'Science' Huntem (neplést si s Willem Huntem, původním bubeníkem Evanescence), který se stal u většiny nových songů jejím hlavním spolupracovníkem. Jak Lee řekla, výsledek je "velmi ovlivněn elektronikou - lepší slovo by pro to mohlo být industrial", ale slibuje, že nepůjde o nijak masivní změnu zvuku.
"Nemohlo by to být album Evanescence, kdyby to neznělo nějak jako Evanescence," vysvětluje Lee, která do několika songů včlenila také harfu, na niž se naučila hrát v pauze mezi alby. "Naše skupina vždy využívala programming a inspirovala se od Björk, Depeche Mode, Massive Attack a dalších podobných interpretů. Není to tak, že bychom dělali přesně takovou desku; je to prostě další prvek ve zvuku Evanescence, který v současnosti hraje jen o něco větší roli. Jsou to malé nuance a nápady, které se postupně objevují a působí skvěle. Celkový sound, který vytváříme jako skupina, je snahou nechat splynout syntetické nástroje s organickými a vytvořit něco, co zní jako úplně nový prostor. Zvuky širší a hlubší, než život."
Lee řekla, že skupina - do níž dále patří kytarista Terry Balsamo a basista Tim McCord - a producer Steve Lillywhite už nahráli asi 16 songů a "stále se na tom pracuje a dokončuje se tohle a tamto. Některé z nich nejsou úplně hotové po stráce textu nebo skladby, ale opravdu cítím, že je to z velké části to pravé." Lee zmiňuje, že některé z těchto songů vznikly jako kompozice pro potenciální filmový projekt, kde nebyly využity.
Lee přiznala, že po odmlce za albem The Open Door měla trochu obavy, ale řekla, že dvě unikátní show, které proběhly v listopadu v New Yorku a Brazílii jí daly jistotu, že věrné publikum Evanescence zůstalo nedotčené. "Byla jsem opravdu nervózní, protože to bylo opravdu dlouho," říká, "ale bylo úžasné vidět, kolik fanoušků zde stále je a čekají na nás i po té dlouhé pauze. Je to velmi inspirativní, jsem z toho vzrušená a velmi se těším na to, až jim ukážu, jak jsme vyrostli."
Není zas tak překvapivé, že je mnohem méně vzrušená z otázky týkající se We Are The Fallen, skupiny, která vznikla kolem zakladatele Evanescence Bena Moodyho a dalších bývalých členů kapely - Johna LeCompta and Rockyho Graye - jejichž debutové album vyjde v květnu. "Prostě to nemá co dělat ani se mnou, ani s Evanescence," poznamenala. "Jediná věc, která mě na tom otravuje, je, jak neustále slyším o 'původních členech' kapely. Jediní opravdu původní členové Evanescence jsme já a Ben; John a Rocky přišli do kapely až poté, co jsme nahráli Fallen... takže je mezi tím rozdíl mnoha let, které nezahrnovaly nikoho jiného, než Bena a mě. Mimo tohle ale nemám žádný názor a nemám k tomu co říct."

Amy Lee v nahrávacím studiu

3. dubna 2010 v 13:37 Hot News

Nejvíc ten její smích...vážně xD