Recenze na Sally's Song

2. ledna 2010 v 16:23

Nightmare Revisited - recenze

TEXT: C.C. MORRIS
Interpret: Nightmare Revisited
Druh: Soundtrack
Nakladatelství: Walt Disney Records
Známka: 7/10
Celek:
S každoročně rostoucími právy na "The Nightmare Before Christmas" vydává Walt Disney Records zcela nové album coverů "Nightmare Revisited". Album uvádí unikátní nové nahrávky soundtracku k výstřednímu filmovému kultu "The Nightmare Before Christmas", přepracované různorodou skupinou umělců odlišných hudebních žánrů. Umělci jako Amy Lee z Evanescence, Korn, Rise Against, Shiny Toy Guns, Flyleaf, Polyphonic Spree a další. Pohráli si s těmito skvělými songy a ukázali nám, že je zde stále spousta nočních můr, které lze znovu navštívit ["there is still plenty of nightmare to revisit", pozn. překl. ;) ]
Písně:
"Overture", DeVotchKa - Zní to spíše jako skotská tancovačka, než jako otevírací skladba filmu o Halloweenu.
"This is Halloween", Marilyn Manson - Marilyn Manson je králem děsivosti a jeho pojetí tohohle songu je brilantní. Manson může být jediným ze všech interpretů, kdo by mohl vzít tenhle song a dát ho na své vlastní album.
"Jack's Lament", The All-American Rejects - AAR se rozjeli skvěle, ale toto je druh písně, která potřebuje vizuální podporu, aby držela pohromadě.
"Doctor Finkelstein/In the Forest", Amiina - Čistě instrumentální - dobré na to, dát si šlofíka.
"What's This?", Flyleaf - Asi můj nejoblíbenější song z filmu, kromě "This is Halloween". Verze od Flyleaf v provedení rockového songu v podstatě nefunguje správně, protože mu chybí původní atmosféra.
"Town Meeting Song", The Polyphonic Spree - The Polyphonic Spree ukazují, co by mohli udělat Pink Floyd, kdyby někdy dělali soundtrack k dětskému filmu. Zde je náznak, že by The Polyphonic Spree a Danny Elfman mohli pracovat společně a napsat album. Mohlo by být skvělé.
"Jack and Sally Montage", The Vitamin String Quartet - Další instrumentální mezihra
"Jack's Obsession", Sparklehorse - Nejprve jsem si říkal - kdo je ta holka, co tam zpívá ... ne, je to kluk. Velká chyba.
"Kidnap the Sandy Claws", Korn - Tenhle song je geniální. Neslyšel jsem Korny takhle se bavit už aspoň deset let.
"Making Christmas", Rise Against - Toto je úplný opak Kornovského kousku. Postrádá tu atmosféru a hravost. Rise Against nedělají Vánoce - dělají jen song od Rise Against bez toho, že by přemýšleli o nějakém celkovém nápadu.
"Nabbed", Yoshida Brothers - Kdo jsou tihle kluci? Neměl jsem tušení, dokud jsem si to nevyhledal. Chci všechna jejich alba. Jejich hudba je nádherná. Tohle je jediná instrumentální stopa, kterou jsem schopen poslouchat stále dokola.
"Oogie Boogie's Song", Rodrigo y Gabriela - Instrumentální track, který má opačný efekt.
"Sally's Song", Amy Lee - Existuje něco, co by Amy Lee nedokázala zazpívat? Amy Lee je kouzelná. Pokud bych byl Danny Elfman nebo Tim Burton, snažil bych se vymyslet, jak získat tento hlas pro své budoucí projekty.
"Christmas Eve Montage", Rjd2 - Hutné beaty. Techno/hip-hop má s tímto soundtrackem určité spojení.
"Poor Jack", Plain White T's - Stejně srandovní, jak to zní - opravdu to není víc, než barva získaná počtem coverů (bílá trička chytila barvu v pračce :)) -pozn. překl.)
"To the Rescue", Datarock - Tenhle techno track sem nesedí v žádném případě.
"Finale/Reprise", Shiny Toy Guns - Soundtrack k vašim nočním můrám. Je to příliš temné? Tak se to jen zdá.
"End Title", The Album Leaf - Další střela vedle.
Závěr: Jsou tam některé opravdu zajímavé a zábavné věci. Obvyklé předem podezřelé osoby jsou zde absolutně skvělé: podívejte se na Marilyn Manson, Korn a Amy Lee z Evanescence. Jsou tam velká překvapení jako Yoshida Brothers. Je neobvyklé, že si koupíte soundtrack a najdete tam umělce, který vás tak uchvátí, že chcete jít a okamžitě si koupit jejich alba, jak to dokázali Yoshida Brothers. Pokud jste fanouškem filmu jako já, stále pro vás toto album nemusí být absolutní nezbytností - nicméně čtyři nebo pět songů se jistě vyplatí stáhnout.

5.10.2008
překlad: © by Rionka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.